Kurzy techniky s kockami LEGO

Prečo naše kurzy?

Spoločne si pozrieme video a prečítame si zaujímavé informácie, ako veci fungujú. V malých tímoch si potom pod vedením vyškolených inštruktorov vytvárame modely, zahráme sa s nimi a postupne pochopíme, ako veci fungujú. A to všetko v zábavnej atmosfére, lebo keď nás to baví, tak sa učíme rýchlejšie a viac si zapamätáme.

Kocky LEGO® pozná každé dieťa. Tu však nejde iba o hranie sa. Americký systém Brick-by-Brick je overená metodika s viac ako 50 zaujímavými projektami. Každá hodina má preto svoju tému a vopred naplánované aktivity, aby deti za hodinu pochopili, ako napríklad funguje odstredivá sila alebo vztlak.

Pri skladaní modelov a pri použití nákresov rozvíjame technické a kreatívne myslenie. Ak rozumieme nákresu modelu, chápeme vnímanie priestoru. Často si modely doplníme o ďalšie kocky, vytvárame niečo nové, kreatívne. Tvoríme, hráme sa a bavíme sa. To je moderný spôsob učenia detí.

Ak chceme spolupracovať, musíme medzi sebou komunikovať, rozdeliť si úlohy a vzájomne si pomáhať. Učíme sa praktické veci, rozvíjame argumentačné schopnosti, a to aj využívame v bežnom živote.

Nakuknite do našich kurzov s kockami LEGO®

10-týždňový kurz s kockami LEGO® rozvíja zábavnými aktivitami fantáziu vášho dieťaťa a zároveň ho vzdeláva. Výučba je postavená na princípe „spájaj – konštruuj – premýšľaj - pozoruj – pokračuj“ a v praxi výborne funguje. 

Hodina sa skladá zo štyroch základných blokov:

  • Predstavíme si jav alebo zviera - inštruktor oboznámi deti s témou
  • Postavíme si a vyskúšame model – deti si ho sami postavia podľa našich návodov
  • Zahráme sa s ním a pochopíme, ako to funguje
  • Vysvetlíme si, čo sme sa naučili

A popri tom všetkom zažijeme kopec zábavy. Takto deťom pomáhame, aby pochopili základné zákonitosti techniky, stavebníctva, fyziky a ďalších prírodných viet. Pomocou kociek LEGO® rozvíjame motorické, technické a kreatívne zručnosti.

Základom metodiky je hravé a zábavné vzdelávanie so zaujímavými informáciami, ktoré sa deti naučia. Špeciálne vyškolení lektori sa opierajú o metodiku BrickByBrick vyvinutú expertmi v USA, preto má každá hodina presnú, vopred vypracovanú štruktúru. A celý čas staviame s kockami LEGO®, ktoré deti milujú!

 

Aktuálne kurzy s LEGO

Lego kurzy

Malí konštruktéri

Deti pracujú s kockami LEGO Duplo, prostredníctvom ktorých sa oboznámia s témami ako napríklad zvieratá, vesmír, morský život alebo stroje. Lektor používa špeciálne sady LEGO Duplo,...

3-6 rokov  O kurze
Lego kurzy

Veľkí inžinieri

Základné princípy mechaniky, inžinieringu a techniky si vysvetlíme na postavenom modeli z kociek LEGO. Deti sa naučia pracovať podľa plánov a oboznamujú sa s prírodnými zákonmi. Keďže v...

7-10 rokov  O kurze
Lego kurzy

Mladí robotici

Úvod do programovania a pochopenie prírodných javov, či techniky nemôžu byť zábavnejšie. Deti skúmajú javy v tímoch, riešia zadané projekty a stavajú roboty stavebnice LEGO® WeDo 2.0,...

10-12 rokov  O kurze
Lego kurzy

LEGO Laboratórium

Hokusy-pokusy, objavy, modely, hry a preteky. Tieto hodiny sú pre všetky deti, ktoré zaujíma, ako veci okolo nás fungujú. Dozviete sa o fyzike, mechanike, chémii, či o prírode. Budeme...

3-12 rokov  O kurze
Lego kurzy

Narodeninové oslavy

Deti chcú mať originálnu oslavu s kamarátmi, rodičia zas čo najmenej stresov pri jej organizovaní. Nechajte to na nás. Stačí si povedať svoju predstavu a počet detí a my vám zabezpečíme...

3-14 rokov  O kurze

Nenašli ste aktivitu, ktorú ste hľadali?

Vypíšte tento formulár a my sa pokúsime nájsť kurz, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať.

Povedali o našich LEGO kurzoch

Samozrejme, LEGO je niečo, čo deti milujú. Rodičia mohli vidieť, čo sa tu deti naučili a naozaj, z tejto témy si myslím, že sa naučili dosť. Úplne výborné!

Danica, matka 2 detí