Blog

Monster Maker - Vytvorte si zábavného monstera

Typickou otázkou, ktorú sa nás rodičia pýtajú, je ako zaujať dieťa pri opakovaní slovíčok. Zložité? Nie, je to jednoduché. Skúste Monster Maker a urobte si svoju vlastnú príšerku. Je to jednoduchá, veselá aktivita, pričom si zábavne zopakujete časti tela a základné číslovky.
Lektorka napíše na tabuľu čísla a priradí k nim časti tela, ktoré sa deti práve učia. Potom do stredu nakreslí hlavu a veeeeeliké telo príšery.
Prvé dieťa hodí kockou, povie aké číslo padlo a aká časť tela je k tomu priradená. Potom si vyberie, kam danú časť tela umiestni. Ďalšie deti zopakujú ten istý postup. Hráme dovtedy, kým príšera neobsahuje aspoň jednu časť tela z každého druhu.

Keďže vytvárame príšeru, časti tela môžu byť na vtipných miestach a nemusia byť nakreslené tam, kde naozaj patria :) Na záver sa lektorka pýta napríklad: "Koľko očí má príšera?", "Koľko rúk, nôh má príšera?":)

Deti majú z tejto aktivitky skutočnú zábavu, pretože si sami tvoria vlastnú príšeru, ktorú si budú pamätať a zároveň sa učia časti tela a reagujú na otázky lektorky. A nakoniec si ho môžete dať na stenu.
Pozrite sa aké príšerky urobili deti v YourChoice.sk, na FestHrách, kde sme metódu prezentovali a v ZŠ Brestovany.
 

Tešíme sa na vaše komentáre a úspechy pri podobných aktivitách s vašimi deťmi.
tím WattsEnglish
...
Detské letné tábory 2015: Dobrodružné cestovanie v čase
Na letných detských táboroch WattsEnglish Camps s anglickými lektormi deti prežijú dobrodružnú cestu dlhú 5000 rokov. Prvé tri júlové a dva augustové týždne zažijú výlet k pyramídam, múmie, olympijské hry, rytierske súboje, objavovanie zemegule a svet budúcnosti. Navyše to bude s anglickými lektormi, čiže sa popri zážitkoch budú učiť po anglicky.
A skvelé je, že podobný tábor môže byť aj v ďalších materských škôlkach, či školách.
Viac o táboroch pre deti s anglickými lektormi nájdete tu.

Páčia sa vám naše články?

Prihláste sa do odoberania newslettera a už vám neunikne žiadny nový príspevok.

Ďalšie zaujímavé články