Blog

Ako sa vo Fabričke snažíme komunikovať s klientmi letných táborov

Tento blog voľne nadväzuje na článok 5 tipov, ako si vybrať ideálny tábor.

Ak prihlasujete svoje dieťa na nejaký tábor, vždy rodičom odporúčame, aby zobrali dieťa do priestorov, kde sa bude tábor realizovať. Majú tak možnosť pozrieť si, kde sa bude tábor odohrávať. Vo Fabričke sme pred tábormi v máji a v júni zorganizovali dve LEGO-maniacke párty s voľným vstupom  pre rodičov, aby sa zoznámili nielen s priestormi, ale aj s animátormi a lektormi, ktorí budú vaše dieťa sprevádzať počas celého týždňa. Súčasťou oboch eventov bola nielen debata s rodičmi, ako budú tábory vyzerať, ale aj ukážkové aktivity z táborov. 

Dostávate informácie o táboroch načas a komplexne? My sme komunikáciu ohľadom táborov rozdelili do viacerých etáp. Akonáhle sa klient prihlási na tábor, dostane do 2 dní detailný popis aktivít v rámci celého týždňa. Slúži to predovšetkým na to, aby sa rodičia mali možnosť s dieťaťom rozprávať o programe, o aktivitách, pýtať sa otázky, ako si dieťa tábor predstavuje, vysvetliť rôzne situácie, ktoré môžu nastať, ako by malo byť zodpovedné a pod. Je tu samozrejme aj priestor na otázky na Fabričku zo strany rodičov, čo vždy vítame.

Približne 10 dní pred samotným táborom rodičia dostávajú emailom zoznam odporúčaných vecí a administratívne záležitosti, ktoré je potrebné vyplniť a podpísať. Ich cieľom je hladký priebeh tábora a vyhnutie sa prekvapeniam. 

V ďalšej etape sa deti môžu tešiť na pozvánky na tábor s milou tématickou grafikou. Tie rozposielame týždeň pred samotným táborom a ich účelom je, aby dieťa pocítilo, že tábor je o pár dní a že si pokladáme za česť ho takýmto spôsobom pozvať na tento špeciálny týždeň.

Posledným emailom tesne pred táborom je predstavenie lektorov, kde popisujeme ich skúsenosti a záľuby. Vnímame to ako dôležité informácie nielen pre rodičov, ale aj pre deti, lebo tak môžu s animátorom nadviazať kontakt hneď na začiatku tábora a nájsť si spoločné témy. Dokonca budeme na začiatku robiť kvíz o lektoroch, animátoroch a programe tábora, takže stojí za to si s dieťaťom prejsť infošky z emailov :)

Počas tábora si deti budú vytvárať spoločný denník, kde si budú zapisovať spoločné zážitky a vždy poobede pred koncom dňa si ich prejdú a doplnia. Denník bude k dispozícii pre všetkých spolu s fotomateriálom.

V piatok poobede, na konci tábora, sa budú predstavovať jednotlivé dosiahnuté úspechy, diela, ktoré deti vytvorili a humorné situácie z celého týždňa. Tie dáme s lektormi dohromady a pošleme ich v emaili rodičom. Môžu ich tak spolu s denníkom vytlačiť deťom na pamiatku. A my poprosíme rodičov o plusy a mínusy uplynulého tábora tak, aby sme ten ďalší urobili ešte lepším. 

Veríme, že letné tábory vo Fabričke budú patriť medzi nezabudnuteľné zážitky pre vaše dieťa. A my sa tešíme na všetkých našich malých i veľkých klientov. 

Páčia sa vám naše články?

Prihláste sa do odoberania newslettera a už vám neunikne žiadny nový príspevok.

Ďalšie zaujímavé články